vrijdag 10 augustus 2012

Gastblog: Blauwe bes

Heerlijk vind ik ze, Blauwe bessen. Ze zijn alleen zo duur. Daarom haal ik meestal diepvries, ook erg lekker. Maar nu heb ik een Blauwe bes paradijs ontdekt!
In Ermelo zit namelijk een Bosbessenkwekerij waar je zelf je bessen mag plukken.
Ik ben er vandaag geweest en het was heel leuk en lekker! Echt een aanrader.
Mijn winst was 1,632 kg bessen! En die moeten allemaal op {je kunt ze ook invriezen}.




blauwe bessen plukkenblauwe bessen plukken



Blauwe bessen plukken


Dus toen ik thuis kwam ging ik gelijk zoeken voor een lekker recept.
Ik kwam uit op dit recept van Blauwe bessenkoekjes:

Wat je nodig hebt:

150 gr Blauwe bessen
1 ei
200 gr bloem
50 kristal suiker
100 gr gesmolten boter
100 gr witte chocolade grof gehakt
100 gr basterdsuiker

Het bakken:

Verwarm de oven voor op 170 graden. Meng het gesmolten boter met de basterd en kristal suiker. Voeg de ei toe en klop tot een luchtig beslag. Klop geleidelijk de bloem erdoor. Spatel de chocolade en de bessen erdoor.
Maak van het beslag bolletjes en leg ze op een met bakpapier beklede bakplaat met genoeg ruimte ertussen. Druk de bolletjes koekdeeg een beetje plat.
Bak de koekjes in het midden van de oven voor ongeveer 20 minuten. Laat 5 minuten op de bakplaat afkoelen.

Eet smakelijk!!

Blauwe bessen koekjes zelf maken

Ow en ben je benieuwd naar de Bosbessenkwekerij? Kijk hier: http://www.pollekamp.nl/

xxx
Kim

2 opmerkingen:

  1. Wat ziet het er lekker uit! Helaas is de bosbessenkwekerij niet bij mij in de buurt, anders sprong ik nu gelijk op de fiets!!

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Ohhh, wat lekker en wat een goed idee!!! *Gaat Jolle overhalen* :D En die diepvriesbessen is ook wel slim, ik haal ze nu vers.

    Blauwe bessen doen het ook érrug goed in smoothies, hebben wij ontdekt. Met wat ander fruit en een lepeltje honing... :).

    Xx, Judith

    BeantwoordenVerwijderen

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...